שירותי סיעוד מתקדמים
 לוטן שירותי סיעוד והשמת עובדים זרים 
סניף קריות 
סניף חיפה 
חפש
סיוע לניצולי השואה          
 
סיוע לניצולי שואה:

חברת לוטן מספקת שירותי סיעוד בכל איזור הצפון: מועצה האזורית חוף הכרמל, עתלית, חיפה, טירת הכרמל, נשר, הקריות, עכו, מ.א. מטה אשר, נהריה, המגזר הערבי ועוד

לחברת לוטן יש מחלקה עצמאית המטפלת בהבאת עובדים זרים לאוכלוסייה הסיעודית בכל רחבי הארץ.
חברת לוטן - פועלת בשיתוף עם הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל ומסייעת לאוכלוסיית ניצולי השואה, הזקוקים לעזרה סיעודית.
הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל מסייעת לניצולי השואה עם שחרורם מבתי החולים, או עם זכאותם לקבלת גמלת סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי, בכפוף לקריטריונים ולמבחן הכנסות.

הקרן מממנת באופן קבוע טיפול סיעודי של 9 שעות שבועיות לניצולי שואה התלויים לחלוטין בזולת, מעבר ל- 16 השעות שמעניק המוסד לביטוח לאומי על פי חוק.

בנוסף, הקרן מאשרת לזכאים המשתחררים מבית חולים, מימון של עד 50 שעות טיפול בבית, ללא קשר לזכאות לגמלת סיעוד מביטוח לאומי.(בכפוף לקריטריונים של הכנסות והיותו מוגדר כניצול שואה).
 

זכאים לקבלת הסיוע:
א. מי שחיו תחת הכיבוש הנאצי בתקופת מלחמת העולם השנייה ועברו את התקופה בגטאות, מחנות ריכוז או במסתור, תוך סיכון חיים או שחיו בארצות שהיו גרורותיה של גרמניה הנאצית כמו: רומניה, בולגריה, צרפת, איטליה, תוניס, לוב, הונגריה ועוד, וסבלו מרדיפות הנאצים, וכן מי שברחו משטחי הכיבוש של גרמניה אחרי 1933, מאוסטריה אחרי 1938, ומיתר הארצות אחרי פרוץ המלחמה וכיבוש עד ליום 8.5.1945.

ב. נפגעי השואה, סיעודי, תלוי לחלוטין בעזרת הזולת בכל פעולות היומיום, והוגדר ע"י המוסד לביטוח לאומי כזכאי לגמלת סיעוד בשיעור 150% או 168%.
  

בשביל לבדוק את זכאותכם לעזרה מקרן לניצולי שואה, ועזרה ביעוץ
אנא מלאו את הטופס:  בברכה צוות לוטן
 
 

חוק סיעוד

גמלת סיעוד הינה גמלת שירותים הניתנת על פי חוק ובמימון המוסד לביטוח לאומי. זכאי גמלת הסיעוד נהנים ממגוון שירותים אשר ועדו לסייע בפעולות יומיומיות, בניהול משק הבית ואף להקל על המשפחה בטיפול בקשיש.

מהי גמלת חוק סיעוד?

מטרת החוק היא לאפשר לקשישים לקחת חלק פעיל בחיי קהילה וליהנות מאיכות חיים בקהילה. מי זכאי לקבל גמלת סיעוד? · תושב ישראל בן 67 ויותר או בת 62 ויותר.